Tisk

Kyprý ořechový chléb

Čas přípravy: 45 min
Kyprý ořechový chléb
Suroviny
300g Schneekoppe směsi tmavého chleba bez lepku, 1/2 kostky čerstvého droždí (21g), 2 PL hnědého cukru, 100g vlašských ořechů, 50g lískových ořechů, 50g dýňových semínek, 1 vejce, 2 žloutky, 3 PL oleje z vlašských ořechů (může se nahradit slunečnicovým olejem), 1 ČL mletého koriandru a zázvoru.

Příprava
Příprava: Chlebovou směs dáme do mísy, do středu vytlačíme důlek a do něho rozdrobíme droždí, posypeme 1PL cukru. Droždí promícháme s 200m l vlažné vody a trochou chlebové směsi a zaděláme kvásek. Necháme odležet 15 minut na teplém místě a přikryjeme utěrkou. Vlašské ořechy, lískové ořechy a dýňové semínka promícháme, 3 PL směsi odložíme stranou na později. Zbývající ořechovou směs, vejce, žloutky, olej a koření dáme do mísy ke kvásku. Uhněteme měkké, vláčné kynuté těsto. Formu vyložíme pečícím papírem. Těsto dáme do formy, hladce rozetřeme. Posypeme odloženou ořechovou směsí, lehce zatlačíme a posypeme zbývajícím cukrem. Těsto přikryjeme a necháme ležet na teplém místě dalších ca. 45 minut, až je těsto asi 2 cm pod okraj formy. Troubu předehřejeme na 200°C (horkovzdušnou na 180°C). Chléb pečeme 5 minut a pak snížíme teplotu na 180°C (horkovzdušnou na 160°C). Chléb dopékáme dalších 20-25 minut. Chléb vytáhneme z trouby a necháme vychladnout ve formě 10 min., pak formu převrátíme, pečící papír stáhneme a chléb necháme zcela vychladnout na kuchyňské desce.

 

Poznámka
Dělali jsme to i z jiných surovin, ale nejvíce se mi osvědčily suroviny co jsem si dovezl z Německa, ale podařilo se mi je najít i na jednom českém eshopu ( http://eshop.kaumy.cz/ )

 

Vytisknuto z online kuchařky www.bezlepkova-kucharka.cz